Tesla Info Kup 2012 - republičko takmičenje

12.05. 2012. u elektrotehničkoj školi "Nikola Tesla" u NIšu održano je finale drugog Tesla Info Kupa. Republičkom takmičenju prethodile su selekcije na školskom nivou, a zatim i regionalna nadmetanja održana na dva punkta - u Nišu i Novom Sadu.

republicko2012republicko2012

U okviru Školske uprave Niš, ove godine je u školskim kvalifikacijama (takozvano četvrtfinale Tesla Info Kupa) učestvovalo 177 učenika iz 27 škola iz Niša i okoline, Aleksinca, Svrljiga, Blaca, Kuršumlije i Prokuplja i Pirota. Na regionalnu smotru se plasiralo 50 timova od po dva učenika koji su se 22.04. nadmetali za ulazak u finale ovogodišnjeg takmičenja.

Drugo polufinale je održano 05.05. u elektrotehničkoj školi "Mihajlo Pupin" u Novom Sadu i u njemu su učestvovala 54 tima iz 19 škola iz Novog Sada, Pančeva, Rume, Bačke Palanke, Sremske Kamenice itd.

Po 20 prvoplasiranih timova iz oba polufinala stekli su pravo učešća u današnjem finalu Tesla Info Kupa za 2012. godinu. Učenici su se takmičili u dve kategorije: izada testa putem Moodle platforme i SMS kviz.

republicko2012republicko2012

Na Moodle testiranju najuspešnija tri tima su bila:

1. OŠ "Jovan Jovanovic Zmaj" Aleksinacki Rudnik TIM 1, sa 100 poena i vremenom od 06 min i 41 sek
  2. OŠ "Mihajlo Pupin" Veternik TIM 3, sa 95 poena i vremenom od 05 min i 26 sek
  3. OŠ "Vasa Stajić" Novi Sad TIM 4, sa 95 poena i vremenom od 15 min i 26 sek

Prvoplasirani na SMS kvizu su bili:

1. OŠ "Kralj Petar I" Nš TIM 1, sa ostvarenih 50 poena
  2. OŠ "Petefi Šandor" Novi Sad TIM 2, sa 37 poena i
  3. OS "Jovan Jovanovic Zmaj" Aleksinacki Rudnik TIM 1, sa 36 poena

Tri prvoplasirana učenika (ukoliko se radi o učenicima osmog razreda) u svakoj od pojedinačnih disciplina dobijaju i odgovarajući broj poena pri upisu u srednju školu.

Sumiranjem rezultata oba dela takmičenja dobijena je konačna rang lista:

1. OS "Jovan Jovanovic Zmaj" Aleksinacki Rudnik TIM 1
  2. OŠ "Kralj Petar I" Nš TIM 1
  3. OŠ "Mihajlo Pupin" Veternik TIM 3

Pobednici današnjeg finala su pored pehara i medalja dobili i vredne robne nagrade od sponzora WinWin Computer Shop i Tagor elektronik. Čestitamo svim učesnicima, a posebno prvolasiranim timovima i njihovim mentorima i nadamo se da ćemo se sledeće godine okupiti u isto ovolikom broju uz učešće i ostalih školskih uprava u zemlji.

Kompletne tabele sa rezultatima možete preuzeti sa lokacije:

REZULTATI REPUBLIČKOG TAKMIČENJA TESLA INFO KUP 2012 U NIŠU

REZULTATI REPUBLIČKOG TAKMIČENJA - SMS KVIZ