Regionalno takmičenje 2018

28.04.2018, u elektrotehničkoj školi "Nikola Tesla" iz Niša, održano je revionalno takmičenje Tesla Info Kup z učenike niškog regiona. Učesnike i njihove mentore prvo je pozdravio, poželevši dobrodošlicu i uspeh na takmičenju direktor škole Nebojša Sokolović. U nastavku ceremonije otvaranja, prisutne su pozdravili predsednik Pedagoškog udruženja informatčara Srbije Dragan Ilić i predstavnik Regionalne Privredne komore Saša Matejić.

otvaranje-1 otvaranje-2

I pored velikog interesovanja
učenika i mentora iz raznih krajeva naše zemlje i brojnih upućenih poziva i mejlova vezanih za organizaciju ovogodišnjeg takmičenja, u ovoj školskog godini Tesla Info Kup nije deo kataloga takmičenja učenika osnovnih škola, zbog čega je organizovan samo za učenike niškog regiona. Testiranjima u okviru kvalifikacija, pravo učešća na takmičenju steklo je 50 timova iz 31 škole.

Takmičenje je održano, kao i do sada, u dve discipline: Moodle test i Android kviz. U toku takmičenja, za nastavnike mentora je organizovan okrugli sto kojim je predsedavao Dragan Ilić, predsednik PDIS-a. Takođe, održana je prezentacija projekta Scientix koju su pripremile koleginice Sonja Šumonja i Snežana Bogavac, inače ambasadori Scientix-a.

scientix 1 scientix 3
scientix 2 scientix 4

Pobednici u disciplini Moodle test su:

RB

Škola/Ekipa

Ime i prezime

Vreme

Moodle

ocena

OŠ "Jastrebački partizani" MerošinaTIM1

(mentor Nataša Georgijev)

Nikola Ristić

17min 08s

OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" MalčaTIM1

(mentor Marija Petković)

Luka Mitić

16min 55s

OŠ "Branko Radičević" Bor TIM2

(mentor Ivan Živković)

Uroš Stošić

24min 41s

Osvajaći diploma za prva tri mesta u disciplini Android kviz:

RB

Škola/Ekipa

Ime i prezime

Android

ocena

OŠ "Ljupče Nikolić" Aleksinac TIM1

(mentor Slobodan Damjanović)

Mijat Nedeljković

OŠ "Kralj Petar I" Niš TIM1

(mentor Aleksandar Milošević)

Konstantin Jovanović

OŠ "Vuk Karadžić" Pečenjevce TIM1

(mentor Srđan Mišić)

Aleksandar Mitić

U timskom plasmanu, osvajači prva tri mesta su:

1. OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" Malča Tim1, Luka Mitić i Andrija Mitić (mentor Marija Petković)
  2. OŠ "Vuk Karadžić" Bor Tim1, David Rajić i Jon Barbučić (mentor Katarina Milutinović)
  3. OŠ "Radoje Domanović" Niš Tim2, Miloš Todorović i lazar Milošević (mentor Miljana Krasojević)

Učenicima koji su osvojili neko od prvih 10 mesta u svakoj od disciplina dodeljene su diplome i pohvale, dok su prvoplasirani timovi nagrađeni  medaljama, peharom i progodnim robnim nagradama.

Delić atmosfere sa takmičenja možete videti na slikama u galeriji slika:

dodela-1 dodela-3