Republičko takmičenje 2016

14.05.2016, u elektrotehničkoj školi "Nikola Tesla" iz Niša, peti put za redom, održano je republičko takmičenje Tesla Info Kup. Učesnike i njihove mentore prvo je pozdravio, poželevši dobrodošlicu i uspeh na takmičenju direktor škole Nebojša Sokolović, a potom i načelnik Školske uprave u Nišu Gejo Dragan, kao i predsednik  Pedagoškog udruženja informatčara Srbije Dragan Ilić.

Pravo učešća na takmičenju, prošavši kroz prethodne tri faze takmičenja, steklo je 116 učenika iz 46 škola, organizovanih u 58 dvočlanih timova. Iz regiona Kragujevac učestvovalo je 10 timova iz 8 škola, iz beogradskog regiona 17 timova iz 14 škola, iz novosadskog 15 timova iz 13 škola i iz regiona Niš 16 timova iz 11 škola. Od pozvanih timova, samo jedan tim nije iskoristio svoje pravo na učešće, dok su 4 tima nastupila u polovičnom sastavu.

republicko2016 38 republicko2016 52

Učenici su se nadmetali u dve discipline - Moodle test i Android kviz, a postignuti rezultati navedeni u nastavku teksta. Pobednici u disciplini Moodle test su::

RB

Škola/Ekipa

Ime i prezime

Razred

Vreme

Moodle

ocena

OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad TIM1

(mentor Olgica Rikanović)

Nikola Šehovac

22min 46s

OŠ "Vuk Karadžić" Žitkovac TIM2

(mentor Milan Dinić)

Andrija Živadinović

5.

5min 18s

OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" Aleksinački rudnik TIM1

(mentor Milan Dinić)

Andrija Ranđelović

10min 38s

Osvajaći diploma za prva tri mesta u disciplini Android kviz:

RB

Škola/Ekipa

Ime i prezime

Razred

Android

ocena

OŠ "Zarko Zrenjanin" Zrenjanin TIM1

(mentor Milica Kirćanski)

Simon Agić

OŠ "Đura Jakšić" Zrenjanin TIM1

(mentor Darko Stankov)

Stefan Đurđević

OŠ "Sveti Sava" Rumenka TIM1

(mentor Edit Nadj)

Aleksa Bandić

7.

U timskom plasmanu, osvajači prva tri mesta su:

1. OŠ "Đura Jakšić" Zrenjanin Tim1, Bojan Kirćanski i Stefan Đurđević (mentor Darko Stankov)
  2. OŠ "Trajko Stamenković" Leskovac Tim1, Goran Petković i Marko Milenović (mentor Isidora Banković)
  3. OŠ "Karađorđe" Topola Tim1, Đorđe Blagojević i Marko Mirković (mentor Marko Đurđević)

Učenicima koji su osvojili neko od prvih 10 mesta u svakoj od disciplina dodeljene su diplome i pohvale, dok su prvoplasirani timovi nagrađeni  medaljama, peharom i progodnim robnim nagradama.

Delić atmosfere sa takmičenja možete videti na slikama u galeriji slika:

republicko2016 72 republicko2016 83
republicko2016 99